Translate

wtorek, 31 grudnia 2013

LOL (2012)


 

gatunek: Romans
produkcja: USA
premiera: 10 lutego 2012 (świat)
reżyseria: Lisa Azuelos
scenariusz: Lisa Azuelos, Kamir Aïnouz


Ehhh.. Od kilku tygodni na HBO atakuje mnie ten właśnie film. A ponieważ baardzo go lubię to obejrzałam go ostatnio już chyba z milion razy. Nie wykluczone, że w kolejnym roku się to nie powtórzy.
LOL to, jak niektórzy zapewne wiedzą, skrót od angielskiego wyrażenia, ale w tym filmie tytuł zgrabnie nawiązuje do imienia głównej bohaterki. Lola to młodziutka dziewczyna borykająca się z jakże ciężkim życiem nastolatki. Ma swoją grupkę znajomych, świetną matkę, z którą ma cudowny kontakt, ukochaną przyjaciółkę i jest po uszy zakochana w swoim chłopaku Chadzie. Znajdzie się tam również miejsce na kapelę. Słowem idealne życie. Ale następuje zwrot: chłopak z nią zrywa, przyjaciółka zawodzi a mama czyta pamiętnik z opisem jej wszystkich przeżyć nastoletniego życia. Na szczęście jest jeszcze Kyle. Przyjaciel, a następnie nowy obiekt uczuć Loli. Mnóstwo świetnej zabawy i Paryż.
Fajne jest w tym filmie to, że starano się pokazać różnice i  (na tym się bardziej skupiono) podobieństwa między pokoleniem matek i ich córek. Lekkie romansidełko dla nastoletniej publiczności, ale jest na czym oko zawiesić:D Douglas Booth, Miley Cyrus, Ashley Greene, Demi Moore i dwa największe ciacha tego filmu: Austin Nichols i Jay Hernandez. A i jeszcze do tego wszystkiego świetna muzyczka:D:D Zapraszam do oglądnięcia:D